Biblia očami detí a mládeže

Výtvarná súťaž

Katolícke pedagogické a katechické centrum aj v tomto šk. roku 2017/18 organizuje celoslovenskú výtvarnú súťaž pod názvom “BIBLIA OČAMI DETÍ a MLÁDEŽE“. Súťaž je zameraná na zobrazenie Biblia a jej miesta v živote človeka i v dejinách ľudstva. Toho roku boli určené knihy: GENEZIS 12. – 50. kapitola, Evanjelium podľa Marka. Zameranie súťaže je nápaditosť a originálnosť vnímania Biblie, nie je kopírovanie výjavov z ilustrovaných Biblií. Do tejto výtvarnej súťaže sa úspešne zapojili i niekoľkí žiaci našej školy, ktorí na diecéznej (krajskej) úrovni získali vynikajúce výsledky a ich práce postúpili doceloslovenského kola, ktoré sa uskutoční v máji 2018. 2.kategória :  Lenka Pšeničňáková  2.A – 1.miesto názov práce: KRST PÁNA JEŽIŠA 4.kategória : Šimon Doboš 5.C – 1.miesto názov práce: SEN FARAÓNA 5.kategória : Tomáš Demčák 8.C – 1.miesto názov práce: PEKÁROV SEN Víťazom blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce na celoslovenskom kole.