Svetový deň vody

Deň vody

Svetový deň vody sme v našej škole oslávili exkurziou do Čistiarne odpadových vôd vo Vranove nad Topľou-Lomnica, kde sa naši deviataci oboznámili so spôsobom čistenia odpadovej vody. Pod vedením Ing. Dobranskej získali cenné informácie o biologicko-mechanickom čistení odpadovej vody v našom meste, pôvode znečistenia vody a práci na jednotlivých častiach prevádzky.

Pre žiakov 5. až 8. ročníka sme pripravili zaujímavé úlohy, v ktorých preukázali svoje vedomosti aj šikovnosť. Za každú triedu súťažila dvojica žiakov a tu sú výsledky:

5. ročník – 1. miesto Nina Mulíková, Viktor Rusnačko (V. A), 2. miesto Soňa Jenčková, Katarína Krasuľová (V. C), 3. miesto Oliver Kužma, Kristián Ihnát (V. B), 6. ročník 1. miesto Patrícia Slivková, Diana Trebuňáková (VI. A), 2. miesto Sabína Ivanová, Tamara Hirková (VI. C), 3. miesto Barbora Fialová, Michaela Božiková (VI. B), 7. ročník 1. miesto Vladimír Boguský, Ema Fialkovičová (VII. A), 2. miesto Alžbeta Smandrová, Vanessa Čumová (VII. C), 3.  miesto Timea Kmecová, Ondrej Dzurjanin (VII. B), 8. ročník 1. miesto Bibiana Pechyová, Monika Marcinová (VIII. C), 2. miesto Katarína Gombitová, Jakub Rozkoš (VIII. A), 3. miesto Kristína Kridlová, Nikola Košlabová (VIII. B).

Víťazom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie environmentálne aktivity.

Ing. Mariana Petíková, Mgr. Alena Sotáková, Mgr. Radoslav Uriga