Mamut 2019

Matematická súťaž

V piatok 31. 5. 2019 sa v Košiciach na ZŠ M. Lechkého uskutočnil už 19. ročník matematickej súťaže MAMUT. Aj tento rok sa súťaže zúčastnili vybraní žiaci šiesteho ročníka našej školy (P. Slivková, P. Bezek, S. Titko, J. Iľková, S. Ivanová) a pod spoločným názvom Veľká päťka si zmerali svoje matematické schopnosti s vyše 200 účastníkmi. Súťaž prebiehala pod holým nebom v areáli školy a kombinovala intelektuálne a (sčasti) športové aktivity v rozmedzí 120 minút.  Jednotlivé skupinky pracovali kolektívne aj individuálne a  podľa vlastného uváženia (a stratégie) si vyberali ľahké, stredne ťažké alebo ťažké úlohy. Aj napriek obrovskému zanieteniu a snahe sa nám žiaľ nepodarilo dosiahnuť vytúžené umiestnenie. No napokon táto súťaž – ako asi každá súťaž – nemala byť iba o víťazoch a porazených, ale aj o získavaní nových skúseností a podnetom na neustále zlepšovanie sa.

-md-