Európska noc výskumníkov na škole

Naša škola sa zapojila do festivalu vedy Noc výskumníkov, ktorý sa uskutočnil 24. 9. 2021 kvôli pandémii COVID-19 online. Mottom 15. ročníka bolo Vyskúšaj to! Je to veda. Naši ôsmaci si tak v novom chemickom laboratóriu na škole odskúšali v rámci dodaného vedeckého setu 3 pokusy (Chromatografia, Odtlačok prsta, Fajčiar či nefajčiar) ako forenzní  detektívi. 20 balíčkov s pomôckami na pokusy bolo vedeckým kuriérom doručené na školu. Organizátorom podujatia sú: SOVVA (Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity) v spolupráci so Slovenskou akadémiu vied, portálom EurActiv.sk a Centrom vedecko-technických informácií. Aktivita sa u žiakov stretla s výbornou odozvou. Prostredníctvom pokusov si približujeme, že za javmi okolo nás a deje v prírode sú vedecké vysvetlenia. Organizátorom podujatia za  možnosť zapojiť sa do podujatia a dodané balíčky pokusov Chemik detektív ďakujeme.