Hovorme o jedle

„Aj minimálne vzdelanie v oblasti potravín a výživy môže mať obrovský účinok na kvalitu ľudského života.“

Takýmito slovami sme sa riadili v týždni od 11.10 do 15.10.2021, ktorý bol zameraný na kreatívne a inovatívne nápady na vzdelávanie v oblasti potravín a výživy. Žiaci sa vo výtvarných prácach zameriavali na obilniny, cestu zemiaka či chlebíka. Nechýbala potravinová pyramída. Ovocie predstavili vo svojich referátoch, či priamo na tanieri. Ochutnávali a pripravovali rôzne nátierky. Vyhlásenú dennú tému Jedz, hýb sa a dodržiavaj pitný režim sme spojili so štafetovým behom, ktorý absolvovala celá škola. Za splnené úlohy boli žiaci odmenení diplomom a sladkosťou.

Veríme, že takto obohatený týždeň bol prínosom a spestrením vyučovacích hodín a žiaci si prehĺbili poznatky o vyváženosti jednotlivých potravín v našom jedálničku.