Mendeliáda 3. ročník

Chémia je všade vôkol nás, stačí sa iba rozhliadnuť a pochopiť.

Tretí ročník Mendeliády sa realizoval 25. 11. 2021 online, ako stále s podporou SKUPINY SPOLOČNOSTÍ BUKÓZA HOLDING, a.s. Ďakujeme. Podujatie organizoval kabinet chémie. Žiaci si doma alebo v škole sadali k počítačom a vypracovali úlohy teoretickej a následne praktickej časti. Praktická časť mala úlohy určené pre prezenčnú i dištančnú formu výučby (vzhľadom na koronavírus). Mendeliády sa zúčastnilo 10 škôl nášho okresu, 30 žiakov: ZŠ JUH, ZŠ Hanušovce, ZŠ Lúčna, ZŠ Továrne, ZŠ Vyšný Žipov, ZŠ Bernolákova, ZŠ Sečovská Polianka, ZŠ Soľ a ZŠ Bystré. Úlohy riešili: jeden siedmak, jeden ôsmak a jeden deviatak. Jedným z cieľov Mendeliády je spolupráca, to znamená, že žiaci si mohli/museli pomáhať. Mendeliáda bola teda zameraná na tímovú prácu, rozvoj tvorivosti,  pozorovacích schopností, experimentálnych zručností a podporu prírodovedného vzdelávania. Na tvorbe úloh teoretickej a praktickej časti Mendeliády sa podieľal kolektív učiteľov chémie. Rebríček umiestnenia škôl sme vzhľadom na kovidovu situáciu nerobili. Teší nás, že všetci súťažiaci sú úspešnými riešiteľmi. BUKÓZA HOLDING, a. s., Hencovce zabezpečila pre všetkých riešiteľov pomôcky na praktickú časť,  spomienkový darček a diplomy.

Ďakujeme všetkým zúčastneným riešiteľom za preukázané výborné vedomosti, praktické zručnosti a spoluprácu, kolegom učiteľom za náročnú prípravu a nášmu partnerovi  Bukóza Holding, a. s., Hencovce za podporu.

Všetkým zúčastneným prajeme veľa ďalších chemických úspechov, nadšenia a chute objavovať čaro chémie.

Ing. Mária Babjaková, vedúca PK chémia