Premiéra nového olympijského športu na Juhu 🚨🙂

Nebolo to tak dávno, keď vyhasol olympijský oheň vo francúzskom Paríži a už sa zraky všetkých upierajú na športový sviatok v americkom Los Angeles, kde sa pod piatimi kruhmi bude bojovať o medaily v druhej polovici júla 2028. Už teraz je jasné, že pod ikonickým nápisom Hollywood nebudú súťaže v niektorých športoch, ktoré sledovali diváci pod Eiffelovkou. Môžeme sa však tešiť na ponuku ďalších nových športov – bejzbal so softbalom, kriket, lakros, squash alebo vlajkový futbal, teda bezkontaktná forma amerického futbalu. Posledný menovaný – vlajkový futbal – sa stal terčom našich šikovných žiakov, športovcov, ktorí si mohli aspoň na chvíľu splniť svoj veľký športový sen a okúsiť tento nový olympijský šport.
V rámci projektu Kultúra, šport, jazyk sa žiaci na hodinách športovej prípravy spočiatku zoznámili s pravidlami vlajkového futbalu a neskôr si ho aj skúsili priamo na ihrisku našej školy. Od skutočného olympijského „flag footballu“ to síce malo ďaleko, no aj s okresanými pravidlami a vybavením sa naši žiaci veľmi zabavili a aspoň na chvíľu sa stali „olympionikmi“.