Žatva úspechov 👏

Vo štvrtok 24. októbra 2024 sa naši šikovní žiaci zúčastnili na vyhodnotení úspešného projektu Čítačka s písačkou, ktoré bolo spojené s odborným seminárom. Cieľom tohto semináru bolo poradiť mladým spisovateľom a ilustrátorom, ako napredovať v ich tvorbe. Tak ako každý rok aj tento si žiaci našej školy odniesli krásne ocenenia, a to tri prvé, tri druhé a jedno tretie miesto. V literárnej časti sa v tretej kategórii na I. mieste umiestnil so svojou básňou náš bývalý žiak Martin Paulišin, v tej istej kategórii za poéziu získala II. miesto Carolina Katinová z bývalej IX. C, II. miesto v druhej kategórii patrilo Borisovi Lipkošovi z V. A a za svoju prózu si odniesla Barbora Vrabcová z V. A krásne I. miesto v druhej kategórii. Vo výtvarnej časti opäť ,,zahviezdila“ naša už bývalá žiačka Vanesa Danková, ktorá získala svojím výnimočným portrétom I. miesto v tretej kategórii. Za svoj originálny výtvarný prejav získala Dominika Dančová zo VII. C II. miesto v druhej kategórii a Eliške Ondovčákovej, žiačke VIII. A, bolo udelené III. miesto v tretej kategórii. Výhercom srdečne blahoželáme a dúfame, že aj v budúcom školskom roku budú ich perá a štetce plné nápadov.