Mikuláš v doprave

Mikuláš

Každoročne sa tá pravá vianočná atmosféra odštartuje dňom svätého Mikuláša. V tomto duchu sa 6.decembra 2016 konala aj preventívna policajná akcia, ktorej súčasťou boli žiaci našej školy.
Na vybranej lokalite v meste policajti náhodne stopovali autá, aby skontroloval, či vodiči dodržujú predpisy. Žiaci zo 6.B prezlečení v kostýmoch pomáhali policajtom ohodnotiť vodičov, a to netradične, pomocou symbolických papierových Mikulášov a čertíkov. Pokiaľ sa vodič dopustil nejakého dopravného priestupku policajti to zhodnotili napomenutím a žiaci vodičovi odovzdali čertíka. Ak boli vodiči vzorní dostali od žiakov Mikuláša.
Celá akcia predstavovala príjemné s užitočným. Dopraváci si zhodnotili premávku a vodiči sa s úsmevom zamysleli nad svojimi nedokonalosťami.
– Mgr. Exenbergerová-