Vianočná akadémia 2016

Vianoce

Vianoce už odpradávna patria k sviatkom splnených túžob a prianí. A tie sa plnili aj v podvečer Vianočnej akadémie ZŠ Juh, prostredníctvom vianočných škriatkov. Tí dokázali splniť aj tie najtajnejšie sny. V programe plnom spevu, tanca, kolied, vinšov a skvelých hudobných sprievodov zažiarili malé i veľké detské hviezdy i hviezdičky. So zatajeným dychom sme mali možnosť započúvať sa do speváckeho tria.

Zimnú náladu nám na bielom koni priniesla Alexandra Janová. Aj v tanečných číslach si mohol každý prísť na svoje.  Na javisku sa vystriedali  mažoretky, ľudovky, scénický, moderný či retro tanec. Výnimočnosť vianočnej chvíle sme si vychutnali započúvaním sa do husľovej skladby v podaní  Jána Rákoša. Smiech na pódium priniesli nerozlučné nákupné maniačky   Cuky a Luky či moderné spracovanie klasickej rozprávky Popoluška. K tradičnému sláveniu Vianoc nás pozvali Betlehemci. Krásnym tanečným vystúpením sa predstavili aj deti našej partnerskej  Materskej školy na sídlisku Juh. V tento kúzelný večer sa na chvíľu zastavil čas, aby sme si pripomenuli čaro a posolstvo vianočných sviatkov, vzájomne si zaželali  zdravie, lásku, pokoj a šťastie v rodine. Sny neplnili naši škriatkovia iba deťom v programe, ale aj učiteľom, rodičom, starým rodičom a všetkým ľudom dobrej vôle. Takto naplnení snami vám i my želáme krásne a požehnané vianočné sviatky plné pokoja a lásky.

– Mgr. J.Mušinková-