Podmorský svet bábok

Piataci v bábkovom divadle

Rozprávky a bábky milujú ľudia od malého malička až do pokojnej zrelosti. Svojou láskavou podstatou metaforizujú realitu aspoň na tú chvíľu, v ktorej je všetko farebne možné. Aby si deti čím dlhšie túto chvíľu uchovali a čím silnejšie ju mohli precítiť, ponúkli im bábkoherci Bábkového divadla v Košiciach vstup do magického podmorského sveta, v ktorom má jeden zo žralokov celkom podobné starosti ako hociktoré dnešné dieťa: je iný ako jeho „kolegovia“ – neje ryby, pretože mu nechutia, rád chodí do školy a získava nové vedomosti, je slušný a ochotný pomáhať. Keďže ho však všetci spolužiaci odmietajú a ponižujú, chce nájsť zlatú rybku, ktorá by mu pomohla stať sa „normálnym“ žralokom, ako sú všetci ostatní. Po dobrodružnej ceste, kde stretáva veľa nových priateľov, príde na to, že ozajstné priateľstvo sa nemôže merať mierou podriadenosti a ústupčivosti. Každý človek, pardon, žralok musí poznať cenu dobra a lásky, ktorá nevyžaduje uniformitu a slepú poslušnosť.

Žiaci piateho ročníka ocenili vynikajúco herecky i scénograficky spracovaný príbeh a po predstavení si užili aj krátke stretnutie s bývalou žiačkou našej školy a terajšou profesionálnou bábkoherečkou Viktóriou Sedlákovou, ktorá im priniesla „žraločie“ bábky a vysvetlila ich dômyselný mechanizmus. Skvelý deň s Podmorskou rozprávkou bol pre deti okorenený aj náhodným stretnutím s hudobníkom a hercom Mariánom Čekovským a samozrejme, nechýbala ani spoločná fotografia.

-ana-