Čítam, čítaš, čítame…

Áno, čítame už aj my! Prváci zo Základnej školy Juh 1054 vo Vranove n. T. A nielen to. My, prváci z Juhu, sme boli slávnostne pasovaní za aktívnych čitateľov. Kedy? Kde? Ako?

Bolo to minulý týždeň, keď sme spolu s našimi pani učiteľkami navštívili mestskú knižnicu. Tam nás už čakala kráľovná rozprávka spolu s unudenou princeznou. Tú sme museli presvedčiť o tom, že čítanie je vlastne zábava. A ako inak než hrou? Zahrali sme sa teda spolu na hádačov, keď sme podľa prečítaných indícií hádali názvy rozprávok. Celkom sa jej to páčilo. No jej aj nám sa najviac páčilo, keď sme si spolu zahrali bábkové divadlo O troch prasiatkach. A hrali sme to asi dobre, lebo z unudenej princeznej sa stala šikovná čitateľka  tak ako z nás.

Na záver sme boli kráľovnou rozprávkou pasovaní za aktívnych čitateľov, dostali sme čitateľský preukaz a malú pozornosť.

Už teraz sa tešíme na pravidelné návštevy knižnice.

Dočítania!