Ruské slovo

Dňa 16. 1. 2022 sa v Prešove uskutočnilo krajské kolo 16. ročníka súťaže v prednese ruskej poézie a prózy RUSKÉ SLOVO. Témou tohto ročníka bol Svet rozprávok. Tohto roku prebiehala súťaž v online priestore, keďže pandemická situácia nedovoľuje prezenčnú formu súťaže. Našu školu, ktorá sa takisto zapojila do tejto súťaže, veľmi úspešne reprezentoval  žiak VIII.B  triedy – Daniel Kozák. Vo svojej druhej kategórii v prednese prózy nenašiel premožiteľa a zvíťazil. Srdečne mu blahoželáme za jeho výkon, ktorým reprezentoval nielen školu, ale aj naše mesto, keďže to bolo už krajské kolo a veríme, že aj na celoslovenskom kole, ktoré je naplánované na 11. 2. 2022 opäť online,  statočne ,,zabojuje“  a obsadí niektoré z popredných miest. Držíme ti palce, Daniel!