Ďakujeme za každodennú transfúziu lásky

Svätý Valentín aj tento rok určite myslel na zaľúbených. Jeho historické posolstvo oceňujú 14. februára všetci tí, ktorým láska zaplavuje srdiečka. Dnes je však viac než samozrejmé, že láska človeka k človeku nie je len výsadou milencov. Bez lásky je duša i osobnosť prázdna a s ňou naopak dokáže každý človek divy.

V týchto ťažkých časoch si uvedomujeme, že ľudskosť je slovom, ktoré je z hľadiska svojho obsahu láske dokonca nadradené. A preto sme v našej škole zvolili gesto, ktorým sme vyjadrili svoje poďakovanie za ľudskosť, skrývajúcu sa v každodennej obetavosti: na sviatok sv. Valentína pripravili starší žiaci školy symbolické papierové šálky s odkazom pre tých, vďaka ktorým si lásku budeme môcť užívať ešte dlhé roky – zdravotníkov, pracujúcich na covidovom oddelení v nemocnici s poliklinikou v našom meste.  Viac ako štyridsať šálok s čajom a mottom poďakovania, vitamínové darčekové koše ako výsledok celoškolskej zbierky a osobný príspevok mamičky – pani Paľovej (II. B) v podobe škatule koláčov či ručných výrobkov putovalo v pondelok na Valentína  lekárom a zdravotným sestrám na covidové oddelenie. Pani zástupkyne sa pri tejto príležitosti stretli s primárom MUDr. Baranom, vrchnou sestrou i ostatnými sestrami a pracovníkmi tohto oddelenia a poďakovali sa za všetkých učiteľov, rodičov, žiakov a zamestnancov ZŠ Juh – za ich každodennú transfúziu lásky.

Nech teda svätý Valentín nad nami všetkými neprestajne drží ochrannú ruku a nedopustí, aby ľudskosť a láska z našich životov vyprchali…