„Svet musí byť oživený rozumom a rozum musí byť nekonečný.“ Konfucius

Od pondelka 4. 4. do piatka 8. 4. prebiehal v našej škole Týždeň mozgov. Žiaci prvého aj druhého stupňa sa mohli zapojiť do riešenia zaujímavých úloh, hlavolamov a hádaniek na vyučovacích hodinách. Na hodinách matematiky sa rozoberali pojmy finančnej gramotnosti i vytvárali rozpočty. Žiaci druhého stupňa sa odvážili používať vlastný rozum a v počte 97 žiakov sa zapojili do IQ olympiády. Slovíčka MAT a PAT sa spomínali na šachovom turnaji a svetoznámy sochár, architekt a vynálezca Ernő Rubik by mal určite veľkú radosť z turnaja v skladaní jeho kocky. IT nadšenci mohli využiť aj utorkové popoludnie na programovanie micro:bitov.

Šachový turnaj:

Dievčatá:

1. miesto: Olívia Kovaľová, 6. B

1. miesto: Lucia Dzurovčinová, 6. A

Chlapci:

1. miesto: Frederik Adi, 9. C

2. miesto: Jozef Veliký, 7. A

3. miesto: Alex Maxim Manduľák, 6. B

Turnaj v skladaní Rubikovej kocky:

Dievčatá:

1. miesto: Júlia Anna Obrinová, 6.D.

Chlapci:

1. miesto: Juraj Pastirčák, 6.B.

2. miesto: Matúš Karas, 7.A.

3. miesto: Alexander Štoka, 6.A.

Blahoželáme!

Výskumy dokázali, že mozgu pomáha udržiavať ho v aktivite a neustále ho trénovať.