Šiestaci spoznávali históriu vo Vlastivednom múzeu v Hanušovciach

V piatok 22. 4. 2022 navštívili  žiaci 6. ročníka priestory Hanušovského vlastivedného múzea a priľahlého archeoparku. V kaštieli, v ktorom sa nachádza miestne múzeum, mali možnosť vypočuť si nielen pútavý a zasvätený výklad o histórii kaštieľa, ale predovšetkým vidieť na vlastné oči vzácne exponáty a priestory dýchajúce históriou minulých storočí. Dozvedeli sa tak mnoho zaujímavosti o histórii kaštieľa i živote samotných pánov kaštieľa. V závere exkurzie mali na krátku chvíľu možnosť  ocitnúť sa „v dobách dávno minulých“, keď prechádzali miestnym archeoparkom. Historická exkurzia do Hanušoviec, konaná už tradične každý rok, tak splnila svoj účel a žiaci mali jedinečnú príležitosť zažiť výuku histórie akoby „na vlastnej koži“. Exkurziu spríjemnilo nielen príjemné jarné počasie, ale aj spoločná cesta vlakom.