Virtuálny historický chodník

Minulý kalendárny rok sa vo Vranove nad Topľou niesol v znamení otvorenia virtuálneho historického chodníka. Preto sme sa rozhodli absolvovať ho s našimi bádateľmi – žiakmi 8. ročníka, ktorí sa na exkurziu mestom pripravili a tešili sa na odhaľovanie histórie.
Na 11 historicky významných miestach Vranova sa žiaci pomocou mobilného zariadenia dozvedeli o rôznych historických udalostiach, osobnostiach a kultúrnych pamiatkach. Textové či zvukové informácie o jednotlivých miestach získali naskenovaním QR kódov, alebo spustením si audionahrávky.
Súčasťou virtuálneho historického chodníka je pieskovcový kríž a kaplnka s vojenským cintorínom z prvej svetovej vojny na hlavnom cintoríne, Bazilika Minor Narodenia Panny Márie a kláštor paulínov, Schwartzov dom, socha Mladosti a kráse patrí budúcnosť, Kostol svätého Štefana, synagóga, Lipa slobody, Pamätník venovaný Východoslovenskému roľníckemu povstaniu, kalvínsky kostolík so slnečnými hodinami na Hviezdoslavovej ulici, povesť o vzniku Vranova.