EKO TÝŽDEŇ na našej škole

Naša Zem oslavovala v sobotu svoj veľký deň. Ten sa každoročne koná 22. apríla. Deň Zeme je teda skvelou príležitosťou preukázať záujem o našu planétu a jej budúcnosť.

Tento sviatok sa začal oslavovať v Spojených štátoch v roku 1970, aby sa zvýšilo povedomie o otázkach životného prostredia. Prvá medzinárodná oslava Dňa Zeme sa konala v roku 1990 a odvtedy sa oslavuje v krajinách po celom svete. Je to deň, kedy sa môžeme dozvedieť a diskutovať o otázkach životného prostredia a o spôsoboch, ako môžeme spoločne pracovať na záchrane našej Zeme pre ďalšie generácie.

Ani našim žiakom nie je ľahostajné prostredie, v ktorom žijeme. Tento sviatok Zeme nás inšpiruje, aby sme urobili niečo prospešné pre našu planétu. Naša škola sa rozhodla venovať jeden
celý týždeň rôznym „ekoaktivitám“ pre žiakov 1. a 2. stupňa.

Položili sme si teda tieto otázky:
– Čo chceme zlepšiť v prostredí našej školy?
– Ako chceme riešiť problematiku odpadu?
– Ako spojiť našu obľúbenú „selfie“ s Dňom Zeme?
– Ako prispieť k „second use“ myšlienke?
– Akú zeleň by sme zvládli posadiť?