ZABOJOVALI SME SO CŤOU

Úspechy v podaní krásneho slova v krajskom kole 69. ročníka Hviezdoslavovho Kubína opäť nesmierne potešili všetkých, ktorí pracujú v ZŠ Juh alebo sú priaznivcami tejto skvelej práce! Na pódiá, ktoré už vítajú veľmi kvalitných recitátorov, postúpili traja naši reprezentanti. V stredu 26. apríla si z Divadla Jonáša Záborského v Prešove odniesla čestné uznanie za výborný prednes prózy v I. kategórii žiačka III. B Ema Exenbergerová a hoci sa v staršej kategórii žiačka V. B Juliana Poláková „nevošla“ na ocenené stupne, jej podanie prózy v silnej konkurencii vôbec nesklamalo, práve naopak, potvrdila (podobne ako Ema) veľký talent a možnosť úspešne na sebe pracovať. O deň neskôr, 27. 4., sa udialo veľmi príjemné prekvapenie, keď divadielko žiakov III. A po dlhej dobe reprezentovalo Vranov aj v kategórii divadiel poézie (vraví sa tomu: išlo na skusy) a medzi staršími a oveľa staršími skúsenými divadelníkmi vybojovalo nielen 3. miesto, no predovšetkým zaujalo odbornú porotu i divákov. Tlieskame, tešíme sa a ďakujeme za šírenie dobrého mena našej školy a poctivej práce našich pedagógov!