ZA HRANICAMI SNA ­čĹĆ

Hovor├ş sa, ┼że ka┼żd├í minca m├í dve strany alebo v┼íetko zl├ę je na nie─Źo dobr├ę. Obdobie karant├ęny a di┼ítan─Źn├ęho vzdel├ívania bolo tie┼ż takou mincou, obdob├şm, ktor├ę bolo na jednu stranu zl├ę. Mnoh├ş ─żudia v┼íak obdobie izol├ície vedeli m├║dro vyu┼żi┼ą. K├Żm niektor├ş zostali sedie┼ą pred po─Ź├şta─Źom alebo upadali do bezn├ídeje, in├ş vyu┼żili ─Źas na ┼íportovanie, hru na hudobnom n├ístroji, vych├ídzky do pr├şrody alebo treb├írs kreslenie. ├ösma─Źka Vanesa Dankov├í si sk├║sila splni┼ą sen. Vo vo─żnom ─Źase za─Źala kresli┼ą portr├ęty svojej ob─ż├║benej hudobnej skupiny. Potom sk├║sila pou┼żi┼ą farbu, zv├Ą─Ź┼íi┼ą form├ít… Aj ke─Ć sa ┼żivot vr├ítil sp├Ą┼ą do svojich ko─żaj├ş, kresli┼ą neprestala. Vypracovala si techniku a pri┼íli aj prv├ę ├║spechy vo v├Żtvarn├Żch s├║┼ąa┼żiach. Dnes prekro─Źila aj hranice svojich snov a v priestoroch Z┼á JUH m├í svoju prv├║ v├Żstavu.
-av-