❌STOP ŠIKANE❌

Na našej škole sa pravidelne organizujú preventívne aktivity, ktoré majú zamedziť šikanovaniu. Jednou z aktivít bola aj školská výtvarná súťaž, ktorej témou bola šikana. Žiaci druhého stupňa sa počas hodín výtvarnej výchovy zamerali na zobrazenie šikany, jej priebehu a dôsledku. Počas realizácie si s vyučujúcimi vysvetľovali prejavy šikany, rozprávali svoje zážitky a hľadali riešenia z jednotlivých situácií.
Vybrané výtvarné práce boli následne vystavené v priestoroch školy. Súčasťou výstavy bola aj prenosná schránka na listy či odkazy, kde mohli poslať žiaci list, ak sa chceli niekomu ospravedlniť za svoje správanie alebo poslať niekomu odkaz.
Žiaci nám ukázali, že majú umelecké nadanie a vedia prejaviť svoje myšlienky či pocity aj na výkres. Z jednotlivých prác boli ocenené:
1. miesto: Kiara Dilíková ( 7.😎
2. miesto: Andrea Sabová (5.😎
Naša škola ponúka viaceré možnosti riešenia šikany:
1. vyhľadať pomoc učiteľa,
2. využiť pomoc prostredníctvom schránky dôvery (2. poschodie),
3. využiť pomoc výchovného poradcu,
4. využiť pomoc cez www.viacakonick.sk alebo www.ipcko.sk.