Prvé miesta sú naše!!!

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou uskutočnila 1. decembra 2023 vyhodnotenie 11. ročníka celoslovenskej súťaže Komiksiáda alebo komiksom k čítaniu. Súčasťou vyhodnotenia bol aj odborný seminár s doc. PhDr. Petrom Karpinským, PhD., ktorý spomedzi 111 odovzdaných prác ocenil tú najkvalitnejšiu výtvarno-literárnu tvorbu. Naša škola sa môže pýšiť nadanými žiakmi, pretože prvé miesta v oboch kategóriách patria práve nám. V I. kategórii sa na 1. mieste umiestnila Zuzana Višňovská zo VII. D a v II. kategórii si taktiež prvé miesto uchmatla Diana Dančová z VIII. A. Aj 2. miesto v II. kategórii obsadila naša talentovaná žiačka Vanesa Danková z IX. C, ktorá sa v posledných rokoch pravidelne umiestňuje na prvých troch priečkach tejto súťaže. Čestné uznanie dostali tieto žiačky: Dominika Dančová zo VI. C, Lucia Dzurovčinová z VIII. A, Dominika Diľová z VIII. B a Lenka Pšeničňaková z VIII. B.
Výherkyniam blahoželáme a dúfame, že aj v budúcom roku sa do súťaže zapoja so svojimi kreatívnymi dielami, ktoré budú tak ako tento rok takmer na profesionálnej úrovni.