BOLA RADOSŤ POČÚVAŤ ICH 🙂

Talent, systematická práca, motivácia počúvať – to sú atribúty, ktoré môžu stvoriť dobrého recitátora. A ten prinesie nielen úspech v podobe umiestnenia na súťaži, ale predovšetkým príjemný a originálny estetický zážitok. V aktuálnom ročníku Hviezdoslavovho Kubína sa to pred divákmi a porotcami okresného kola podarilo všetkým reprezentantom našej školy. Patrí im veľká pochvala a poklona za prácu navyše, ktorou zveľaďovali pod vedením pani učiteliek svoj dar. Tí najmladší – žiaci IV. A – so svojím divadielkom poézie si zaslúžene užili slová chvály od poroty a potom už „cestovný lístok“ do krajského kola. V tejto kategórii získal ako individuálny recitátor poézie Boris Lipkoš aj čestné uznanie a Zarke Sotákovej publikum tlieskalo za skvelé stvárnenie Pipi. V strednej kategórii si Emmka Mülbauerová (VI. A) vybojovala prvenstvo za prózu a samozrejme postup do krajského kola. Výborná však bola v kategórii poézie aj premiérová Julka Sotáková (V. B), ktorá začína zbierať skúsenosti na väčších súťažiach. Nuž a napokon najstarší – skvelým poetickým výkonom zaujal porotu Martin Cvejkuš (IX. A) a rovnako dostal miestenku v krajskom kole. Viliam Peter Jonek (VII. B) bol pútavým rozprávačom vtipného príbehu a skončil napokon na 2. mieste (hoci náš tip bol určite na víťazstvo). Skutočne boli skvelí úplne všetci! Dúfajme, že sa o niekoľko týždňov bude dariť všetkým trom našim vyslancom v krajskom kole!