Bolo nám cťou 🙂

Bolo nám cťou privítať na Základnej škole, Juh 1054, Vo Vranove n. T. vzácnych hostí. Do školy prišiel symbol mieru. Bežci Sri Chinmoy Oneness-Home Peace Run si našli 22. mája čas a zavítali medzi žiakov našej školy. Medzinárodná mierová štafeta si vybrala tento rok naše mesto, aby priniesla posolstvo – oheň mieru. Cieľom celosvetového podujatia je spájať ľudí s myšlienkou zachovania a budovania mieru na celom svete. Štafeta mierového behu vznikla už v roku 1987 a nadšenci behu a mierových myšlienok ju realizujú doteraz. Spája ľudí rôznych národností, kultúr a vekových skupín s cieľom podporovať mier na svete. Silu tejto myšlienky zažili aj žiaci našej školy. Spoločne s bežcami rôznych národností pocítili silu lásky, fair play, harmónie a porozumenia. V spolupráci s našimi hosťami si deti prešli základné prvky správania fair play, športovej a ľudskej slušnosti, ako aj hodnoty harmonického života. Každé dieťa pretavilo svoju myšlienku a túžbu do štafetového ohňa, ktorý si mohli podržať. Spomienkou na túto návštevu bude zasadený strom mieru, ktorý s nami porastie na pôde školy. Zasadili ho športovci, pán primátor a deti mesta. Želáme mierovým bežcom veľa síl, energie na rozdávanie lásky, dobra a porozumenia po celom svete!