Školské kolo OAJ

Koncom novembra sa v našej škole konalo školské kolo olympiády z anglického jazyka. Ako to býva zvykom, žiaci súťažili v troch kategóriách. Prvú kategóriu 1A zastupovali žiaci 4., 5., 6. a 7. ročníka, druhú kategóriu 1B žiaci 8. a 9. ročníka. Tretia 1C patrila žiakom, ktorí určitú časť svojho života strávili v po anglicky hovoriacej krajine.

Súťaž sa skladala z teoretickej a praktickej časti. V teoretickej časti si žiaci otestovali svoje znalosti zo slovnej zásoby, gramatiky, počúvania a čítania s porozumením. V praktickej časti mali žiaci vymyslieť a porozprávať zaujímavý príbeh k danému obrázku, pričom sa hodnotila plynulosť, gramatická správnosť, kreativita a celkový prejav.

Výsledky sú nasledovné:

kategória 1A

1. miesto – Damián Tkáč (IV.A)
  2. miesto – Jaroslav Kusy (VII.C)
  3. miesto – Tomáš Balický (VI. A)

kategória 1B

1. miesto – Lukáš Dravecký (IX. A)
  2. miesto – Daniel Gregus (VIII. B)
  3. miesto – Matěj Fober (VIII. B)

kategória 1C

1. miesto – Sara Titková (VIII. C)

Naši žiaci si viedli veľmi dobre a učitelia anglického jazyka sa jednohlasne zhodli na tom, že úroveň angličtiny našich žiakov je z roka na rok vyššia. Všetkým účastníkom ďakujeme a postupujúcim držíme palce v obvodovom a krajskom kole.