Zelená, zelený, zelené…….

K učeniu anglického jazyka v neposlednom rade patrí aj spoznávanie kultúrnych zvykov a sviatkov anglicky hovoriacich krajín. Deň svätého Patrika je sviatok, ktorý sa oslavuje každoročne 17. marca. Pochádza z Írska, no stal sa obľúbeným dňom aj v iných krajinách – USA, Kanada, Veľká Británia, Austrália, Nový Zéland a pod. Tradíciou je obliecť sa v tento deň do zelenej farby, jesť zelené jedlá, piť zelené nápoje a zúčastňovať sa pochodov a párty v uliciach. Symbolmi sú trojlístok (shamrock), írsky škriatok (leprechaun) a samozrejme zelená farba.

Naši žiaci sa obliekli do zelenej, vystrihli si svoje trojlístky, dozvedeli sa zaujímavé informácie o írskej kultúre, vypracovali rôzne pracovné listy a naplno využili našu fotostenu.