Snehulienka a sedem trpaslíkov

Dňa 24. 3. 2023 pripravila naša škola tak ako každý rok športový deň pre predškolákov z mestských materských škôl.
Tohtoročný športový deň sa niesol v znamení rozprávky O Snehulienke a siedmich trpaslíkoch.
Ako všetci vieme, Snehulienka musela pred zlou kráľovnou utiecť do lesa. A úlohou detí z materských škôl bolo pomôcť Snehulienke nájsť domček trpaslíkov a dostať sa doň. Počas tejto cesty museli zdolávať rôzne prekážky, či už to bol prechod cez les a močiar, kde si precvičili nielen svoje motorické zručnosti, ale aj odvahu, alebo práca v bani a hľadanie pokladu, čo si vyžadovalo dôvtip a trpezlivosť. Samozrejme, nezabudli sme ani na rozvoj charakterových vlastností, ako je poriadkumilovnosť, ktorú si precvičili pri upratovaní domčeka, či pomoc v rodine pri pečení torty na svadbu. A keďže sú to predškoláci, nezabudli sme ani na rozvoj komunikačných zručností na stanovišti Popletenej rozprávky, kde úlohou predškolákov bolo rozprávku správne porozprávať pomocou obrázkov a nápovedných indícií.
Naši predškoláci dokázali spolu s trpaslíkmi úspešne splniť všetky úlohy vďaka svojej šikovnosti.
A tak ako v rozprávkach vždy víťazí dobro nad zlom, aj v tej našej sa zlá kráľovná zmenila na dobrú a pri odchode ich obdarovala sladkým jabĺčkom.
A odmenou pre pani učiteľky, ktoré toto dopoludnie pripravili, bola radosť v očiach detí a úsmev na ich tvári.
ZD.