Mliečna cesta na ZŠ Juh

16. máj sa v našej škole niesol v znamení mlieka a mliečnych výrobkov. Pestrými aktivitami sa žiaci prvého stupňa zapojili do Medzinárodného dňa mlieka. Ich tvorivé činnosti dopĺňali zaujímavé prezentácie o pôvode mlieka a jeho spracovaní, ktoré nám poskytla firma RAJO. Prváci vyrábali záložky, čelenky a technikou odtláčania dotvárali obraz veselej kravičky. Na svoje si prišli aj druháci, ktorí si vyrobili vlastný koktail a bryndzovú nátierku. Receptom, avšak v písanej forme, sa venovali aj žiaci tretieho ročníka. Zároveň zhotovovali pexeso a plagáty s témou mliečnych výrobkov. Štvrtáci sa popasovali s tvorbou reklám a sloganov na mliečnu tému. V každom ročníku prebehla aj ochutnávka mliečnych výrobkov prinesených z domu. Akciu podporila aj školská jedáleň a z obedu si každý žiak odniesol chutný jogurt.