Piataci cestovali v priestore i čase 🪐

Piatok trinásteho je poväčšine spojený s poverou nešťastného dňa. Pre našich žiakov bol, naopak, plný zážitkov a poznávania. Počas geograficko-dejepisnej exkurzie naši piataci navštívili najprv Planetárium a hvezdáreň v Prešove, kde sa nechali unášať čarom tmavej oblohy v pohodlných kreslách. Spoznali tak tajomstvo nekonečna v podaní hviezdnej projekcie. Po tomto vesmírnom dobrodružstve sa na chvíľu ocitli v chodbách času, kde si prezreli život ľudí od obdobia paleolitu až po novovek. V Archeoparku v Hanušovciach n.T. si tak žiaci okúsili tamojšie podmienky života bez súčasných vymožeností. No najväčším zážitkom bolo, keď si mohli sami vyskúšať tradičné remeslá ako napr. drotárstvo, hrnčiarstvo i dobové mletie pšenice. Z tejto exkurzie odchádzali obohatení nielen o vedomosti a skúsenosti, aj o vlastný výrobok, ktorý im ostane na pamiatku.