Kreativita ducha 🎨

Kreatívny duch našich detí sa prejavil nielen v literárnom a rečníckom umení, ale aj vo výtvarnej tvorbe.
Súťaže Biblia očami detí sa žiaci našej školy zúčastňujú pravidelne už viac ako desať rokov.
A tento rok sme opäť patrili v rámci Košickej arcidiecézy a Prešovskej archieparchie medzi najúspešnejšie školy v počte získaných umiestnení.
Adam Titko – IV. A získal na krajskom kole Prešovskej archieparchie 1. miesto. Ocenenie Prešovskej archieparchie získala aj žiačka Noemi Hrešková z V. A, a to 2. miesto.
V krajskom kole Košickej arcidiecézy získala 1. miesto Vivien Smetanová – opäť IV. A .
Vo vyšších ročníkoch bodovali dievčatá z VIII. A – Lucia Dzurovčinová, ktorá získala 2. miesto, a Daniela Dančová, ktorá si odniesla Cenu poroty.
Práce umiestnené na prvých a druhých miestach boli zaradené do celoslovenského kola.
Sme radi, že naša škola rozvíja žiakov po každej stránke a tvorí z nich tak plnohodnotné bytosti.
ZD.