Potulky európskymi krajinami

Projektový deň, ktorý bol realizovaný na 1. stupni  po prvýkrát sa niesol v znamení krajiny nám najbližšej – Česko. V piatok, 23. októbra sa tradičné vyučovanie zmenilo na čosi zaujímavejšie.

Tí najmenší sa zahĺbili do známej rozprávky o krtkovi a vyzdobili zvieratká rôznymi technikami. Vytvorili tak krásne rodinky. Druháci sa popasovali s písmenkami, ktoré v našej slovenčine nemáme a vydarili sa im originálne plagáty. Nechýbali ani štátne symboly – vlajka a hymna. Tretí ročník sa zameral na českú kuchyňu, zvieratká a oblečenie. Vznikli nádherné leporelá plné obrázkov. Pri práci si mohli vypočuť časti zo známej opery Rusalka. K Rusalke patrí vodník a tak najstarší žiaci vytvárali vodníkov z tekvíc a venček pre vílu. Aj k obedu sme si vychutnali české „lívance“.

Nakoniec sme si jednotlivými prácami vyzdobili chodbu a tešíme sa na potulky inou krajinou.