Projekty

 

Projekt Enter

V oblasti informačných technológií je naša škola už nejaký čas šťukou v rybníku. Dravosť, inovatívnosť a pracovitosť učiteľov prináša svoje zaslúžené výsledky.  Máme veľkú radosť, že sme boli zasa raz úspešní a získali projekt Telekomu Enter. Vďaka tomu sa podarilo dokúpiť k BBC micro:bitom úžasne zaujímavé doplnkové sady. Žiaci druhého stupňa sa po návrate do školy môžu tešiť na spestrené hodiny informatiky aj náplň informatických krúžkov. A aj my si môžeme na otázku „Čo to z nich vyrastie?“ odpovedať: „Možno programátori.“

Môžeme čítať radi

Uspeli sme aj v rozvojovom projekte na podporu čitateľskej gramotnosti Čítame radi, ktorý priniesol našej škole možnosť nakúpiť knihy do školskej knižnice v sume 800 eur. Z 1 397 projektov sa ten náš dostal do „rodiny“ 471 úspešných a tak sa južanskí čitatelia budú môcť tento rok ponoriť do ďalších nových a zaujímavých príbehov. Už len treba dúfať, že nové priestory školskej knižnice konečne budú môcť ponúknuť svoju literatúrou voňajúcu náruč a fantáziou nabitú atmosféru našim deťom už o niekoľko krátkych chvíľ…