Marec, mesiac kníh

Marec, mesiac knihy a o to viac platí, keď sme počas dvojročnej prestávky siahali viacerí po knihách, dobrodružstvách a vychutnávali si čítanie rôznych žánrov.

Dnes do našej školy zavítal, dramaturg, režisér a hlavne spisovateľ p. Jozef Jenčo, ktorý píše knihy pre tých najmenších v našom východoslovenskom nárečí.

Porozprával nám o svojej práci, prečítal ukážky zo svojich kníh a niektoré príbehy si dokonca žiaci zahrali s ním.
„Bulo to bárs vešelé a šumné a dumáme,že ešce k nám dakedy zavíta… Radzi ho privítame!

Naši žiaci spolu so svojimi p. učiteľkami čítajú na hodinách čítania príbehy z vlastných kníh, dramatizujú ich, inscenujú v novovytvorených oddychových a čitateľských zónach. Snažia sa získať čitateľské zručnosti a návyky. Nech to našim žiakom dlho vydrží.

DG+KB