Je čas rekapitulovať

Blíži sa koniec prvého polroka a my chceme zrekapitulovať prácu a aktivity, ktoré absolvovala informatická trieda.
Prvou veľkou udalosťou bola návšteva IT SHOW v Košiciach.
Ešte pred nečakaným odchodom na chrípkové prázdniny žiaci tejto triedy absolvovali špeciálny deň venovaný microbitom.
Január bol spestrený prezenčným stretnutím s Bc. Dávidom Sabolom
Okrem učiva informatiky určeného pre piaty ročník žiaci na doplnkovej hodine informatiky už získali nadstavbové poznatky z OFFICE 365 aj 3D programovania.
Žiaci tejto triedy sú zapojení aj do eTwinningových projektov zameraných na informatiku. Intenzívne pracujú v projekte 3D print – Výroba edukačných pomôcok. Skvele zvládli prácu v zvolenom 3D programe a už samostatne pracujú na 3D objektoch. Naprogramované objekty sú priebežne tlačené na 3D tlačiarňach.
Druhým eTwinningovým projektom, do ktorého sú zapojení, je venovaný Minecraft Education Edition.
Skvelá práca, 5.B!