O LENIVEJ KOZE A POSLEDNÉ ŽELANIE

Po niekoľkoročnej prestávke sme si konečne dopriali umelecký zážitok. Divadelné centrum z Martina nám 23. 3. 2023 prišlo zahrať hneď dve predstavenia, ktoré boli koncipované ako učebná pomôcka.

Pre mladších žiakov anglicko-slovenskú rozprávku s veselými pesničkami LAZY GOAT o lenivej a drzej koze, vystrašenej líške, bojazlivom vlkovi, hlúpom medveďovi a odvážnom ježkovi. Herci presvedčivým výkonom upozornili na negatívne vlastnosti – namyslenosť, strach z nepoznaného a ​​lenivosť, komediálnou až grotesknou formou. Pre starších žiakov bola pripravená anglicko slovenská divadelná inscenácia LAST WISH. Zaujímavý príbeh, anglický prejav s použitím atraktívnych dialektov, variabilná scéna, kostýmy a pestré herecké kreácie. Autori sa nechali inšpirovať rozprávkou Jana Wericha Kráľ mal troch synov. Posledné želanie Pána Kinga pripravilo jeho trom potomkom skutočne tvrdý oriešok, s ktorým sa každý z nich popasoval podľa svojich schopností. Nakoniec zistili, ako môže byť sláva nudná a bohatstvo otupujúce a že jediné, čo má skutočný význam, sú dobré rodinné vzťahy.
A čo na to diváci? Za všetko hovoria reakcie z hľadiska:
„Super. Výborná angličtina. Bolo to zábavné.“
„Bolo to výborné divadlo, pekne zahrané, veľmi som si to užila.“
„Veľmi sa mi páčili piesne, kostýmy ale aj celé vystúpenie.“
„Príbeh bol úchvatný, rada si niečo podobné zopakujem.“
„Najlepšie a najvtipnejšie divadlo na svete.“
-aj-