Úspešná kostymérka v módnom ateliéri

Minulý týždeň prijala pozvanie do našej školy absolventka ZŠ Juh – p. Blanka Danielová, dnes úspešná kostymérka v módnom ateliéri uznávaného módneho návrhára p. F. Mikloška.
Medzi žiakmi 3. a 4. ročníkov rozprávala, ako sa k svojej práci dostala, čo a pre koho tvorí, ako sa jej s p. Mikloškom spolupracuje, ale aj o tom, ako si treba splniť svoje sny.
P. Blanka vytvára kostýmy pre pre televízne projekty, ako sú napr. Let’s Dance, Tvoja tvár znie povedome. Dostala šancu šiť pre pani prezidentku v septembri 2022 sako na pohreb panovníčky Alžbety // a šaty na galavečer k 30. výročiu vzniku SR.
Vytvára kostýmy pre divadelné predstavenia, šaty na ples v opere, na Miss Universe, oblieka známych televíznych moderátorov.
Bolo to zaujímavé zážitkové vyučovanie spojené prezentáciou a kladením množstva otázok, na ktoré p. Daniela pohodovo odpovedala a na záver dodala, aby sme sa nebáli plniť svoje sny.
Byť trpezliví, poctivo pracovať, nezahadzovať šance a stretnúť dobrých ľudí.
PaedDr. Dana Gumanová