𝔼𝕩𝕜𝕦𝕣𝕫𝕚𝕒 𝕫𝕒 𝕧𝕖𝕕𝕠𝕦 𝕒 𝕥𝕖𝕔𝕙𝕟𝕚𝕜𝕠𝕦 🧲⚙️✈️

Dňa 25.10.2023 sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili exkurzie v Košiciach v Steel Parku a v Múzeu letectva.
V Steel parku sa dozvedeli ako vzniká blesk, zaujímavostí o magnetoch a magnetickom poli, o optike a dostali sa aj do stredu našej Zeme, vyskúšali si aj rôzne pozoruhodné aktivity.
Na 1. poschodí sa dozvedeli pozoruhodností o vzniku železa a ocele, vyskúšali si rôzne simulácie strojov, napríklad ako funguje vysoká pec, obliekli si obleky, ktoré nosia pracovníci v U.S.Steel-e.
Na 2. poschodí na nich čakali rôzne hlavolamy, ako napríklad obrovské piškvorky, obrázkové sudoku, veľké šachy a zahrali sa hru s humanoidným robotom. Mohli si zmerať elektrinu vo svojich svaloch a v mozgu.
Druhou zastávkou bolo Múzeum letectva, kde si mohli pozrieť kolekcie spaľovacích a prúdových motorov, originály stíhacích lietadiel a vrtuľníkov, repliky historických lietadiel, galériu prezidentských lietadiel, meracie a navigačné prístroje, leteckú výstroj, ukážky leteckých modelov a makiet. Na záver navštívili expozíciu cestnej dopravy.
Žiakom sa táto exkurzia páčila. Dúfame, že takto motivovaní sa budú viac zaujímať o predmety fyzika a technika.