🅿🅾🆅🅴🅳🆉🆃🅴 ÁNO 🅹🅰🆉🆈🅺🅾🅼

📌 Dňa 26. 9. 2023 sa na našej škole oslavovala európska jazyková rozmanitosť. Európsky deň jazykov si naši žiaci pripomenuli netradičnými zážitkovými aktivitami. Prváci v rámci aktivity Who is my teddy? predstavovali svoje obľúbené plyšové hračky. Druháci spoznávali nové jazyky, učili sa pozdraviť a poďakovať v piatich rôznych jazykoch. Tretiaci a štvrtáci nám prezradili čo
hovoria ich tričká – obliekli sa do tematického trička s cudzojazyčným textom, ktorý prekladali.
📌 Na druhom stupni sa žiaci 6. až 8. ročníka zabávali plnením rôznych jazykových úloh. Vyskúšali si hru na jazykového detektíva, volili si slovo roka 2023, skúšali, akí sú zdatní v cudzojazyčných jazykolamoch, snažili sa uhádnuť jazyk danej piesne, zahlasovali v jazykovej ankete, stiahli si mobilnú aplikáciu Jazyková výzva 2023 a plnili rôzne zaujímavé úlohy.

📌 V neposlednom rade sa žiaci oboznámili so základmi posunkovej reči a vyskúšali si základné pozdravy. Na hodinách ruského jazyka tiež nechýbali pestré aktivity – žiaci si vypočuli rôzne hymny, pozreli si tematickú ruskú rozprávku a súťažili, koľkými jazykmi dokážu povedať slovko áno. Tento deň je medzi žiakmi veľmi obľúbený, o čom svedčia aj nasledujúce fotky. Presvedčte sa 🙂