Domov

Základná škola Juh Vranov nad Topľou

Chemici na kraji

Chemická olympiáda

Naši chemici si na kraji podávajú štafetový kolík – hodnotenie krajského kola predmetových súťaží  na OÚ v Prešove.50. ročník chemickej olympiády bol pre žiakov našej školy znova úspešný. Juraj Krišta, žiak 9.a triedy sa v krajskom kole umiestnil na 3.mieste

Čítať celý článok...

 

Polícia medzi deťmi

23.jún 2014

Dnes popoludní k nám zavítali policajti, ktorí nám porozprávali o bezpečnosti na cestách počas leta. Dozvedeli sme sa ako sa majú správať v cestnej premávke. Ukázali nám čo sa nahádza v policajnom aute.

Čítať celý článok...

 

SUPERTRIEDA 2014

ôsmaci tretí na Slovensku!

Štrnásťhodinový maratón vystúpení 33 najlepších tried z celého Slovenska bol vyvrcholením súťaže Supertrieda, ktorej sa žiaci našej školy zúčastnili už po šiestykrát. 

Čítať celý článok...

 

Svätojánska noc

Magická noc v škole

Keď sa povie „svätojánska noc", ľahko zamrazí každého človeka a takú  magickú noc čarov a dobrodružsiev zažili deti v sprievode svojich rodičov z 20. na 21.júna na našom školskom dvore. V podvečer to boli rôzne netradičné aktivity,

Čítať celý článok...

 

Active English Week

AJ lektor

Neboli to ešte vysvedčenia, ktoré sa odovzdávali v piatok 6.júna žiakom našej školy. V rukách držia certifikáty o ukončení jazykového kurzu pod názvom Active English Week.Viedol ho skúsený lektor z Veľkej Británie

Čítať celý článok...

 

Biblická olympiáda

Grécko-katolícke náboženstvo

Dňa 26. marca 2014 sa uskutočnilo okresné kolo už 13. ročníka biblickej olympiády žiakov základných škôl. V tomto roku boli predmetom súťaže vybrané knihy Svätého písma: Exodus,Prorok Jonáš a Evanjelium podľa Jána. 

Čítať celý článok...

 

Dopravná súťaž

Jazda zručnosti na bicykli

Všetci sme svedkami stále sa zhoršujúcej situácie na našich cestách. Motorových vozidiel pribúda a rozvoj cestnej siete tomuto trendu nestačí. Dopravná nehodovosť má narastajúci charakter, k čomu prispieva aj správanie sa účastníkov cestnej premávky.

Čítať celý článok...

 

Maľovaný chodník

Pestrofarebný koberec

namaľovali deti školského klubu v rámci dňa detí pred našou školou. Každé oddelenie malo vymaľovať plochu podľa vlastnej fantázie. A naozaj bolo načo pozerať. Vznikol tak prekrásny pestrofarenbný koberec, ktorý mal úctihodnú dĺžku.

Čítať celý článok...

 

Deň matiek

MAMA
Pri tomto slove si každý z nás predstaví svoju mamku. Milú, starostlivú, ktorá prebdela nie jednu noc pri našej postieľke a ofúkla „boľačku“. Bola si to ty, mama, ktorá si nás pritúlila, zovrela v náručí, keď nám bolo ťažko.

Čítať celý článok...

 

ZŠ Juh

Zápis do 1.roč.