Domov

Základná škola Juh Vranov nad Topľou

Testovanie 9

Riadny termín celoslovenského testovanie deviatakov

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl (Testovanie 9-2019, T9-2019) sa v školskom roku 2018/2019 uskutoční 3. apríla 2019(streda) z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra,

Čítať celý článok...

 

Čitateľský maratón

Čítanie detských kníh

Pri slove maratón si väčšina ľudí vybaví športové preteky. V našej škole však 5. marca pretekali žiaci prvého stupňa v plynulom čítaní detských kníh. V priebehu 45 minút vhupli do života Smelého Zajka,

Čítať celý článok...

 

Hviezdoslavov Kubín

REKORDNÝ POČET SÚŤAŽIACICH = BOHATÁ ÚRODA

Umelecké slovo slávilo v utorok 5. marca v južanskej školskej knižnici svoj sviatok. Jej priestory privítali (i keď stiesnene) rekordný počet 59 súťažiacich recitátorov školského kola Hviezdoslavovho Kubína.

Čítať celý článok...

 

Zlato pre chlapcov

Stolný tenis

V stredu 27.02.2019 sa v priestoroch ZŠ Spišská Stará Ves uskutočnilo Krajské kolo v stolnom tenise žiakov ZŠ. Turnaja sa zúčastnilo 11 družstiev z celého Prešovského kraja.

Čítať celý článok...

 

TROJNÁSOBNÁ RADOSŤ

Šaliansky Maťko

Tri reprezentantky ZŠ Juh vyrazili v prešovskom krajskom kole súťaže Šaliansky Maťko v stredu 27. februára do boja proti svojim súperkám a súperom – každá ich mala vo svojej kategórii jedenásť.

Čítať celý článok...

 

Ovce

Prednáška

Ako nestratiť dieťa vo svete internetu bola téma prednášky, ktorá sa uskutočnila na našej škole dňa 26.2.2019. Táto téma spadajúca do projektu ovce.sk bola smerovaná na žiakov 4. ročníkov. O nové a zaujímavé informácie, 

Čítať celý článok...

 

Zdravá strava

Správna výživa v detstve je predpokladom zdravia v budúcnosti

Dňa 25.2.2019 sa žiaci 7.A a 7.B zúčastnili prednášky o zdravom stravovaní, histórii, základných zásadách zdravej výživy a pozitívnych vplyvoch výživy na zdravie človeka. Lektorkou bola Mgr. Martina Jurčová, ktorej ďakujeme za cenné informácie. 

Čítať celý článok...

 

OD TESCO

Plyšové hračky sú rozdané

             Na Valentína sme v obchodnom dome Tesco rozdávali plyšové hračky, ktoré sme vyzbierali v našej škole. Je veľmi príjemné dostávať darčeky, ale dôležité a krajšie je obdarovať niekoho.

Čítať celý článok...

 

Lyžiarsky výcvik

Vernár Studničky

V týždni od 4.2.2019 do8.2.2019 sa uskutočnil lyžiarsky výcvik pre žiakov siedmeho ročníka.

Čítať celý článok...

 

Zápis do 1.roč.

 

Elektronická prihláška k zápisu do 1. ročníka

Dokumenty k zápisu stiahni tu......

ZŠ Juh