Domov

Základná škola Juh Vranov nad Topľou

Posedenie pri jedličke

Vianočná nálada

Sú opäť tu. Najkrajšie sviatky roka – Vianoce. Vianočný stromček a pod ním darčeky, polnočná omša, vôňa ihličia... Škoda, že trvajú len tak krátko. Na našej škole zavládla atmosféra Vianoc už 16. decembra. Deti ŠKD, verní už niekoľko rokov tradíciám a posolstvu Vianoc, s veľkým nadšením a láskou pripravili vianočný program. 

Čítať celý článok...

 

Ikebany

Vianočné ikebany

Posledný deň pred Vianočnými prázdninami mali žiaci našej školy opäť možnosť ukázať niečo zo svojej zručnosti, nápaditosti a originality. Súťažili v tvorbe vianočných ikebán a v našom známom farebnom dni. Vo farebnom dni tentokrát jednoznačne vyhrali žiaci z prvého stupňa.

Čítať celý článok...

 

Vianočné posedenie učiteľov

Záver roka 2010

Sú tu Vianoce. Pokoj, radosť. V takom duchu sa nieslo spoločné posedenie učiteľov a zamestnancov školy v pondelok dňa 20.decembra 2010 v školskej jedálni. Nechýbal ani kultúrny program v prevedení deti ŠKD . Na záver programu zaznela Tichá noc, kde sa pridali aj učitelia a tak sa navodila tá správna atmosféra.

Čítať celý článok...

 

Otvorenie džudistickej haly

 Po prvýkrát v novodobej histórii navštívil naše mesto a našu školu   predseda Slovenského olympijského výboru František Chmelár. Dôvodom jeho návštevy bolo slávnostné odovzdanie do užívania nového športového stánku, ktorý od minulého roku vyrástol v areáli Základnej školy Juh.

 

Čítať celý článok...

 

Výstavka ovocia a zeleniny

Dary Zeme

Bohatá úroda inšpirovala žiakov našej školy k zhotoveniu výstavky ovocia a zeleniny s názvom „Plody jesene“. Deti priniesli ovocie a zeleninu, ktorú sa podarilo dopestovať v záhradách rodičov i starých rodičov.

Čítať celý článok...

 

Ukážky z činnosti hasičov

Hasičský záchranný zbor

V piatok 17.septembra 2010  pri príležitosti 740. výročia Vranova sa naši žiaci zúčastnili ukážky pred našou školou. Veľkým zážitkom pre prítomných boli ukážky profesionálnych hasičov z Vranova, ktorí predviedli svoje majstrovstvo priamo na "pľaci" 

Čítať celý článok...

 

Ocenenie mesta

Ocenenie nášho kelektívu

Dňa 17.septembra 2010 sa v súvislosti s oslavami 740. výročia 1. písomnej zmienky o Vranove konalo slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva v obradnej sieni vo Vranove. Boli tu odovzdané ocenenia mesta a osobitne ceny primátora. Poslanci na tomto slávnostnom zasadnutí udelili aj kolektívne ocenenia a to Základnej škole na sídlisku Juh,:)

Čítať celý článok...

 

Živé človeče

V priestoroch školského dvora nám pribudla hracia plocha na živé človeče. Hrá sa podľa pravidiel známej hry "Človeče nehnevaj sa". Zahrať si môže každý kto má na to chuť. Či sú to žiaci , učitelia, alebo ostatní pracovníci školy. Môže sa hrať v rámci telesnej výchovy, alebo aj iných predmetov, keď je pekné počasie.

Čítať celý článok...

 

Začiatok školského roka 2010/11

 Prázdniny sa skončili a začal sa nový  školský rok. Pre niektorých prvý, pre niektorých posledný a pre niektorých taký ako tie ostatné. Každý školský rok je pre niekoho z nás niečím výnimočný. Niekto odíde, niekto zase príde. A tak je to aj na našej škole. Prvýkrát do školských lavíc v našej škole zasadlo 49 prváčikov.

Čítať celý článok...

 

Zápis do 1.roč.

 

Elektronická prihláška k zápisu do 1. ročníka

Dokumenty k zápisu stiahni tu......

ZŠ Juh