Domov Novinky o škole staršie Otvorenie džudistickej haly

Otvorenie džudistickej haly

 Po prvýkrát v novodobej histórii navštívil naše mesto a našu školu   predseda Slovenského olympijského výboru František Chmelár. Dôvodom jeho návštevy bolo slávnostné odovzdanie do užívania nového športového stánku, ktorý od minulého roku vyrástol v areáli Základnej školy Juh.

 

Slávnostného aktu sa zúčastnili aj starosta Sokola na Slovensku Andrej Krišanda, podpredseda PSK Ján Ragan, reprezentačný tréner džuda Ján Gregor, dvojnásobný účastník a medailista z olympijských hier Jozef Krnáč a mnoho ďalších hostí. Nová športová hala bude slúžiť predovšetkým oddielu džuda MŠK Vranov, ale aj na gymnastiku pre žiakov základnej školy. Ide o špeciálnu montovanú stavbu s odpruženou podlahou s tatami. Súčasťou tréningovej haly sú aj sociálne zariadenia, šatne a kancelária.

Symbolickú pásku prestrihli   zľava primátor mesta Tomáš Lešo, predseda Východoslovenskej župy sokolskej Milan Mikuš a predseda Slovenského olympijského výboru František Chmelár.

Share