Domov Archív

Zdravá výživa

Zážitkové vyučovanie

Netradičnú formu vyučovania zažili aj naši druháci, ktorí navštívili náš hypermarket. Žiaci mali možnosť priamo na pultoch predajne spoznávať jednotlivé druhy ovocia a zeleniny, ktoré sú u nás dostupne.

"Povedz mi niečo - a ja to zabudnem.

Ukáž mi niečo - a ja si to budem pamätať.

Dovoľ mi vyskúšať si to na vlastnej koži - a ja to budem ovládať...

Dovoľ mi, aby som to prežil - a ja to budem cítiť a chápať po celý svoj život." (Félix)

V tomto duchu zážitkového učenia sa vybralo 64 druhákov ZŠ Juh do obchodného domu Kaufland, aby " v priamom prenose" spoznávali rôzne druhy zeleniny a ovocia. Oboznámili sa aj s takou zeleninou a ovocím, ktoré bežne nenakupujú. Nezískali tu však len teoretické vedomosti, ale aj sociálne zručnosti, keď pomáhali starším ľuďom s nákupom. Vyberali z regálov, vkladali do košíka, vážili... Odmenou za ich vedomosti, pomoc a ukážkové správanie bola ochutnávka vybraných druhov ovocia. Ich šťastné pohľady naznačovali, že už teraz sa tešia na ďalšie zážitkové vyučovanie.

Posledná úprava (Piatok, 22 November 2013 12:31)