Domov Podujatia Programovanie robotov

Programovanie robotov

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

Klub Amavet 964

V pondelok, 13.3.2017 navštívili našu školu žiaci Gymnázia vo Vranove nad Topľou s ukážkou prác a aktivít Amavet klubu 964 v Gymnáziu. Jednalo sa o študentov, ktorí sa aktívne zaujímajú o robotiku, programovanie a chémiu. Podujatie nás potešilo o to viac, že ho prezentovali  dvaja bývalí žiaci našej školy.

  Pomocou zostrojených LEGO robotov ukázali siedmakom a ôsmakom, že aj na vranovskom gymnáziu sa môžu venovať konštruovaniu a programovaniu robotov. Predvedené boli roboty, ktoré sa úspešne zúčastnili a zúčastnia rôznych súťaží ako bugina na diaľkové ovládanie alebo robotický chovateľ psa HAF. Žiakov taktiež zaujali pohyblivé kocky, robotický futbal, či stroj na riešenie Rubikovej kocky. Ohlasy boli pozitívne. Dúfame, že aktivita pomôže žiakom pri rozhodovaní kam na strednú školu alebo pri výbere budúcej záujmovej činnosti. Za podujatie ďakujeme študentom a Ing. J. Motešickému. 

-Ing. M. Babjaková-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share