Domov Podujatia Medzinárodný deň školských knižníc

Medzinárodný deň školských knižníc

Užívateľské hodnotenie: / 2
SlabéDobré 

Deň Milana Rastislava Štefánika

V pondelok 23.10.2017 sa naša škola opäť s nadšením a veľkou radosťou zapojila do súťaže o najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc s názvom Deň Milana Rastislava Štefánika – zapojenie žiakov, učiteľov, rodičov a komunity

 

          Cieľom súťaže bolo  zábavnými formami práce s knihou podporiť u žiakov dobrý a trvalý vzťah ku knihe, školskej knižnici a k čítaniu, poznávaniu nového.

         Tento deň bol popretkávaný mnohými zábavnými aktivitami a činnosťami. Žiaci 1. stupňa vyrábali lietadlá, vojenské čiapky, záložky do knihy s motívom M.R.Štefánika, puzzle. Svoje práce spestrili aj zaujímavou výtvarnou technikou rolážou, pri ktorej vznikli veľmi pekné výtvory.

         Žiaci 2. stupňa sa úžasne „papasovali“ s tvorením pojmových máp- Život M.R.Štefánika (piate ročníky), šiestaci vyrábali plagát „Nebo plné vzácnych myšlienok M.R.Štefánika“ a siedmaci zvládli na výbornú makety mohyly, kde je pochovaný M.R.Štefánik.

       „Po stopách Štefánika“ sa vybrali ôsmaci, kde formou posteru zmapovali cesty M.R. Štefánika po svete. Nezabudnuteľným zážitkom pre deviatakov bola určite beseda so žiakmi a učiteľmi z Gymnázia M.R.Štefánika v Košiciach, ktorí im priblížili život na škole, ozrejmili názov školy a nenásilnou formou pozvali k ďalšiemu štúdiu na tejto strednej škole. Potom spolu so stredoškolákmi vyrábali trojjazyčné slovníky a komiksy zo života M.R.Štefánika.

        Veľké poďakovanie patrí všetkým žiakom, ktorí pristupovali k svojim úlohám zodpovedne a samozrejme obrovské ĎAKUJEME prináleží aj učiteľom, ktorí svojich žiakov usmerňovali, pomáhali a radili im.

Mgr. A. Krajňáková

Share