Domov Novinky o škole Sv. Valentín očami našich detí.

Sv. Valentín očami našich detí.

Valentín

Ak sa povie sv. Valentín, každému z nás hneď napadne: Valentín – patrón zaľúbených, snúbencov a mladomanželov. Aká je však pravda a čo to meno v skutočnosti znamená, sa môžete dočítať všade na internete. 


Existuje viacero legiend s odlišným znením na túto tému. Dnes je však 14.február sviatok sv. Valentína populárny najmä ako sviatok zaľúbených. 
Každý z nás potrebuje k životu prejavy lásky a priateľstva v podobe bozkov či objatí alebo pohladení, ktoré v nás prebúdzajú tie najkrajšie pocity. Prečo teda aspoň jeden deň v roku neprežívať lásku intenzívnejšie? Neznamená to však, aby sme prejavovali svoje city jedenkrát v roku a kupovali preto kopec nezmyselných darčekov, ale aby sme ich prejavili 14. februára aspoň o niečo viac. Žiaci 5. a 6. ročníka našej školy sa zmocnili neľahkej, no príjemnej úlohy vytvoriť Valentínske  prekvapenie pre kohokoľvek, komu by chceli niečo odkázať. Ich tvorivosť nemala hraníc a výsledok stál za to. Naša škola tak dýchala Valentínskou atmosférou aspoň na pár dní.

-Mgr. A. Sotáková -

Share