Domov Podujatia Budapešť, Bratislava, Bojnice

Budapešť, Bratislava, Bojnice

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

Exkurzia 

44 našich žiakov z IX.A, B, C a VIII.A  v dňoch od 23.5. do 25.5. absolvovalo exkurziu Budapešť, Bratislava, Bojnice. Prvý deň bol venovaný Budapešti, v ktorej sme navštívili oceanárium Tropicarium. Rôznofarebné rybičky, krokodíly, hady ale aj obrovské žraloky a raje plávajúce ponad hlavy návštevníkov (napriek objavu free wifi zóny) nás jednoznačne ohúrili. 

Historické pamiatky a dominanty maďarskej metropoly všetkým sprostredkovala a priblížila pani sprievodkyňa, ktorá nás odborným výkladom zaujala už počas cesty. Druhý deň patril Bratislave a hneď ráno sme začali v zážitkovom centre Aurélium. Na úvod laserová show a potom 100 minút skúšania, objavovania a spoznávania ... Naša cesta hlavným mestom pokračovala návštevou Národnej rady. Po dôkladnej  bezpečnostnej kontrole sme mohli ovládnuť galériu a zasypať otázkami pána poslanca Petra Pčolinského (mimochodom absolventa našej ZŠ Juh, ... vynára sa otázka: Kto ďalší bude o niekoľko rokov tieto priestory navštevovať ako poslanec?). Po spoločnom fotografovaní aj s ministerkou školstva sme zamierili do blízkej parlamentnej reštaurácii, v ktorej sme si s výhľadom na Dunaj vychutnali obed. Exkurzia pokračovala návštevou STV. Štúdia hlavných správ, športových správ, dámskeho klubu, 5 proti 5, tajomstvo mojej kuchyne ale aj postprodukciu nám predstavili naozaj veľmi obetavo. Niektorí „šťastlivci“ si dokonca mohli vyskúšať úlohy moderátorov. Podvečer sme venovali pútavej prehliadke starej časti nášho hlavného mesta. Stretnutie so slávnym slovenským raperom a „bublinovým mužíkom“ boli už len bonusom. Posledný deň patril prehliadke Bojnického zámku so sprievodcom, ktorý nám povedal mnoho zaujímavých vecí zábavnou formou. Na 75 minút sme sa vrátili do čias krásnych historických šiat a zbraní i poľovačiek. Návštevou jaskyne pod zámkom sme prehliadku ukončili a po skvelom obede sme už odčítavali kilometre k domovu.  Výlet sme si všetci užili, videli sme kus sveta a budeme na to mať výnimočné spomienky.

-Ing. M.Babjaková -

Share