Domov Podujatia DIVADELNÝ SVIATOK

DIVADELNÝ SVIATOK

Užívateľské hodnotenie: / 4
SlabéDobré 

A BOLD RABBIT IN AFRICA

Tento týždeň sme začali v sviatočnej nálade. Divadelné centrum z Martina nám v pondelok 13. 5. 2019 prišlo zahrať hneď dve predstavenia. Pre mladších žiakov A BOLD RABBIT IN AFRICA 

anglicko-slovenskú rozprávku s pesničkami na motívy najslávnejšej detskej knihy Jozefa Cígera Hronského Smelý zajko v Afrike. Deti sa mohli spolu so zajkom vydať na dobrodružnú cestu popri Váhu do Bratislavy, po Dunaji do Čierneho mora a v bruchu žraloka až ku brehom Afriky. Tam spoznávať nových ľudí a hlavne zvieratká. Čuduj sa svete, všetci tam hovorili po anglicky!   

Pre starších žiakov to bola veľmi aktuálna činoherná inscenácia the ONLINES v anglickom jazyku o smajlíkoch, o lajkoch, o hľadaní šťastia vo virtuálnom priestore a o tom, či ešte existuje život offline. Hra ponukla nielen zábavu, ale i apel a vážne témy na zamyslenie. Žiaci si opäť mohli zábavnou formou precvičiť a overiť svoje jazykové zručnosti a v neposlednom rade si odnášali sviatočný pocit i umelecký zážitok.

-aj-

Share